Odrovi četrto mesto na 1500 m prosto

Glasgow, 7. avgusta - Slovenska rekorderka Tjaša Oder je na evropskem prvenstvu v plavanju v Glasgowu osvojila četrto mesto na 1500 m prosto. S 16:10,46 se je na vsega dve sekundi približala lastnemu slovenskemu rekordu.

Plavalka Tjaša Oder.

Zmagala je Italijanka Simona Quadarella, ki si je po zlatu na 800 m prosto priplavala še drugi naziv najboljše Evropejke, pod 16 minut se je z državnim rekordom spustila tudi Nemka Sarah Köhler, tretja pa je bila Madžarka Ajna Kesely.

Odrova ni imela pravih možnosti za kolajno, saj so nosilke odličij ušle že na startu, po nekaj 100 metrih sta bili v ospredju le še Italijanka in Nemka, po dobri tretjini pa je Italijanka dvignila ritem in zanesljivo zmagala.

Plavalka ravenskega Fužinarja je na evropskih prvenstvih že tretjič osvojila četrto mesto v tej disciplini, nazadnje pred dvema letoma v Londonu.