Stevens zanesljivo v polfinale na 50 m prsno

Glasgow, 7. avgusta - Plavalec Peter John Stevens se je na EP v Glasgowu z dosežkom 27,21 in sedmim časom zanesljivo uvrstil v popoldanski polfinale na 50 m prsno, kjer brani srebrno kolajno z zadnjega prvenstva v Londonu leta 2016.

Plavalec Peter John Stevens.

Trenutno najboljši slovenski plavalec je bil z dosežkom zelo zadovoljen, saj je po zamudi letala v Chicagu šele en dan v Glasgowu in ima manjše težave s privajanjem na časovno razliko.

Tekmovalni dan sta odprli Neža Klančar in Janja Šegel, ki sta v kvalifikacijah na 100 m prosto zasedli 22. in 31. mesto, Klančarjeva pa se je s 55,58 na vsega nekaj stotink približala tudi osebnemu rekordu s sredozemskih iger v Tarragoni.

Obema sta se nato v štafeti 4 x 200 m prosto pridružili še Sara Račnik in Katja Fain, mlada slovenska vrsta pa je na koncu s povprečnim nastopom in dosežkom 8:14,96 zasedla 11. mesto.