Marquez še za eno leto podaljšal vladavino na Sachsenringu

Sachsenring, 15. julija - Španec Marc Marquez s Hondo je zmagovalec motociklistične dirke za VN Nemčije na Sachsenringu v elitnem razredu motoGP. Drugo mesto na deveti postaji sezone je osvojil Italijan Valentino Rossi z Yamaho, tretji je bil njegov moštveni sotekmovalec Španec Maverick Vinales.

Nemčija, Sachsenring.
Španski dirkač Marc Marquez (Honda) je zmagovalec motociklistične dirke za VN Nemčije na Sachsenringu v elitnem razredu motoGP.

Za Marqueza je zmaga v Nemčiji povsem rutinsko opravilo: danes je slavil devetič v nizu, šestič zaporedoma v elitnem razredu, ima pa tudi devet zaporednih najboljših startnih položajev na tem prizorišču, šest zaporednih v motoGP.

Z novo zmago, peto v letošnji sezoni, se je Španec še bolj utrdil na vrhu skupnega seštevka. Zdaj ima 165 točk, Rossi na drugem mestu pa 119.

Dirkače zdaj čaka krajši poletni premor, naslednja dirka bo 5. avgusta v Brnu.