Gajser tretji na Portugalskem

Lizbona, 15. aprila - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP v portugalski Aguedi osvojil tretje mesto, potem ko je bil tretji v prvi vožnji ter peti v drugi. Za svetovnega prvaka iz leta 2016 so to prve stopničke v tej sezoni.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Zmagal je vodilni v skupnem seštevku SP Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je dobil obe vožnji. Na drugem mestu je dirko končal svetovni prvak Italijan Antonio Cairoli, ki je bil drugi v obeh vožnjah.

Gajser je z novimi 36 točkami zdaj pri skupno 113 in se je po petih dirkah sezone povzpel na osmo mesto skupnega seštevka. Herlings pa je z novimi 50 na današnji dirki zdaj še povečal naskok na vrhu in ima 241 točk, 16 več kot Cairoli.

Drugi slovenski predstavnik na dirki Klemen Gerčar je ostal brez točk z 21. in 25. mestom.

Naslednja dirka SP v motokrosu bo dirka v ruskem Orljonoku 1. maja.