Ricciardo zmagovalec VN Kitajske

Šanghaj, 15. aprila - Avstralski dirkač Daniel Ricciardo je zmagovalec tretje dirke svetovnega prvenstva formule 1 v sezoni 2018. Na današnji dirki za veliko nagrado Kitajske v Šanghaju je voznik Red Bulla slavil šestič v karieri. Finski obračun za drugo mesto je dobil Valterri Bottas pred Kimijem Räikkönenom.

Avstralija, Melbourne.
Avstralski voznik formule 1 pri ekipi Red Bull Daniel Ricciardo.
Arhiv Xinhua/STA

Ricciardo se je v vodstvo prebil v 46. od 56 krogov.

Kot četrti je ciljno črto prečkal Nizozemec Max Verstappen, drugi voznik Red Bulla, ki pa je vmes dobil 10-sekundo kazen zaradi prepovedanega manevra ob prehitevanju Nemca Sebastiana Vettla, voznika Ferrarija, ki je zmagal uvodni dirki sezone. Verstappen je po časovnem pribitku končal na petem mestu, četrti je bil tako aktualni svetovni prvak, Britanec Lewis Hamilton.

Vettel se je moral zadovoljiti z osmim mestom, kljub temu je zadržal skupno vodstvo v svetovnem prvenstvu.