Miami odprl končnico s porazom proti razigrani Philadelphii

Philadelphia, 15. aprila - Košarkarji Miami Heat na čelu s slovenskim branilcem Goranom Dragićem so izgubili uvodno tekme končnice severnoameriške lige NBA proti Philadelphia 76ers s 103:130. Domača ekipa je prišla do zmage z izjemno strelsko predstavo v drugem polčasu, v katerem je dosegla 74 točk. Dragić je v 31 minutah igre dosegel 15 točk ob 28,6-odstotnem met iz igre, strelskem izkupičku pa je dodal še pet skokov, štiri podaje in štiri izgubljene žoge.

Slovenski košarkar Goran Dragić.

Po izenačenem prvem polčasu, ki se je končal s prednostjo štirih točk - 60:56 - za Miami, so domačini iz Philadelphie v drugem prestavili dve prestavi višje.

Po zadeti trojki Dragića v uvodu drugega polčasa so 76ers nanizali 15 neodgovorjenih točk in prevzeli nadzor na srečanjem. Ob koncu tretje četrtine so imeli že 12 točk prednosti, zmago pa so potrdili v zadnji četrtini, v kateri so dosegli kar 40 točk.