Domjanova srebrna na evropskem pokalu v metih na Portugalskem

Lizbona, 11. marca - Enaindvajsetletna Veronika Domjan je na 17. evropskem zimskem pokalu v metih, ki poteka v portugalski Leirii, s 54,48 metra osvojila srebrno medaljo v metu diska v kategoriji do 23 let. Tekmovalka iz Zavrča je zaostala le za 18-letno Hrvatico Marijo Tolj, ki je orodje vrgla 56,31 m. Veronika Domjan je julija lani na EP za mlajše člane do 23 let v poljskem Bydgoszczu v finalu osvojila bronasto medaljo z 58,48 m.

Atletinja Veronika Domjan.

Predlani je na EP v Amsterdamu že na svoji prvi veliki članski tekmi prišla v finale ter osvojila 10. mesto; v kvalifikacijah tega tekmovanja je z 60,11 m izboljšala svoj prejšnji državni rekord. Eevropska mladinska podprvakinja 2015, je bila lani srebrna na evropskem zimskem pokalu v metih, leto poprej je bila na tem tekmovanju zlata, leta 2015 pa je bila tretja.