Kopitarjev Los Angeles še ni prišel ven iz krize

Los Angeles, 20. januarja - Los Angeles Kings je ponoči v severnoameriški hokejski ligi NHL vpisal še šesti zaporedni poraz. V mestnem derbiju pacifiških tekmecev je bil z 2:1 boljši Anaheim Ducks. Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je bil podajalec pri edinem zadetku kraljev. Za kralje je to najdaljši črni niz v sezoni.

ZDA, Los Angeles.
Tekma hokejske lige NHL med Los Angeles Kings in Anaheim Ducks.
Arhiv Xinhua/STA

Vsi trije goli so padli v zadnji tretjini. Anaheim je povedel v 43. minuti, zadel je Adam Henrique. Alex Iafallo je s pomočjo Kopitarjeve podaje po dobrih dveh minutah tekme poskrbel za izenačenje. Končni izid je postavil Ryan Kessler v 53. minuti.

Kopitarja in Los Angeles naslednja tekma čaka v noči na ponedeljek, ko bodo v dvorani Staples Center gostili New York Rangers.

Los Angeles ostaja na četrtem mestu tihomorske divizije pri 53 točkah in 24 zmagah v tej sezoni. Enako število točk ima Anaheim, a dve zmagi manj.