Slovenkama peto mesto na ekipnem sprintu v Dresdnu, zmaga Švedinjama

Dresden, 14. januarja - Švedska je še četrtič zapored dobila svetovni pokal smučarskih tekačic v ekipnem sprintu. Tokrat so Švedinje na ulicah nemškega Dresdna slavile dvojno zmago; Ida Ingemarsdotter in Maja Dahlqvist sta zmagali pred Hanno Falk in Stino Nilsson, na petem mestu pa sta v finalu končali Slovenki Alenka Čebašek in Vesna Fabjan.

Planica.
Svetovni pokal v smučarskem teku - sprint v prosti tehniki.
Smučarska tekačica Vesna Fabjan.

Planica.
Smučarska tekačica Alenka Čebašek.

Še ena slovenska dvojica je obstala v polfinalu. Katja Višnar in Nika Razinger sta za prebojem v finale najboljše deseterice na 14. mestu zaostali za 1,54 sekunde.

V moški konkurenci sta zmagala Italijana Dietmar Nöckler in Federico Pellegrino. Slovenca Miha Šimenc in Janez Lampič sta ostala brez finala in zasedla 17. mesto, Luka Prosen in Miha Dolar pa sta bila 26.

Naslednji konec tedna bodo smučarski tekači nastopili v dolini pod Poncami, saj bo naslednje tekme svetovnega pokala 20. in 21. januarja gostila Planica.