Kopitar s kralji klonil v olimpijskem Calgaryju

Calgary, 5. januarja - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL gostovali pri Calgary Flames in v olimpijskem mestu izgubili s 3:4. Čeprav so kralji povedli z 2:0, so gostitelji v drugi tretjini dosegli kar štiri gole, kar jim je pomagalo do zmage. Najbolj sta se izkazala Sean Monahan in Micheal Ferland; vsak je dosegel gol in podajo.

ZDA, Los Angeles.
Vratar Los Angeles Kings Jonathan Quick.
Arhiv Xinhua/STA

Kapetan kraljev Anže Kopitar je bil podajalec prvi prvem zadetku gostov na tekmi, Los Angeles je po prvih 20 minutah vodil že z 2:0, nato pa so domači hokejisti zrežirali preobrat. Poleg Monahana in Ferlanda sta se med strelce za Calgary vpisala še Troy Brouwer in Mark Jankowski.

Kralji se zdaj po treh gostovanjih v zahodni Kanadi vračajo domov z izkupičkom štirih od šestih možnih točk, naslednja tekma pa jih čaka v soboto, ko bodo v domačem Staples Centru gostili Nashville.