Žan Kranjec tretji v Alta Badii za krstne stopničke

Alta Badia, 17. decembra - Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Alta Badii. Drugo mesto je osvojil Norvežan Henrik Kristoffersen. S tretjim mestom se je izkazal edini slovenski finalist Žan Kranjec, ki se je na veleslalomu na progi Gran Risa prvič v karieri zavihtel na stopničke v svetovnem pokalu. Tretje mesto je najvišja slovenska uvrstitev na veleslalomih v Alta Badii.

Pokljuka.
Alpski smučar Žan Kranjec.

Kranjec je prekinil kar 16-letni post slovenske moške vrste na veleslalomih v svetovnem pokalu. Pred Kranjcem je veleslalomske stopničke v moški konkurenci osvojil Uroš Pavlovčič s tretjim mestom v Kranjski Gori 20. decembra 2001.

Kranjec je bil tretji že po prvi vožnji, v finalu pa je ubranil izhodišče za krstne stopničke.