Nogometaši Maribora na vrh prvenstvene lestvice

Maribor, 17. novembra - Nogometaši Maribora so v 16. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Ljudskem vrtu premagali Olimpijo z 1:0, polčas 1:0. Edini gol na tekmi, že 129. v slovenskem prvenstvu, je že v šesti minuti dosegel Marcos Tavares. Maribor se je s to zmago zavihtel na vrh prvenstvene lestvice, kjer ima zdaj tri točke prednosti pred ljubljanskimi rivali.

NK Maribor.

Tavaresu do izenačenega rekorda po številu golov v slovenskem prvenstvu Štefana Škaperja mu manjka le še eden. Z osmih metrov je Mariborčan brazilskih korenin lepo sprejel odbito žogo v kazenskem prostoru in z volejem v levi kot premagal Aljaža Ivačiča.

Mariborčani bodo prihodnjo soboto v 17. krogu gostovali v Celju, Olimpija bo dan kasneje v Stožicah pozdravila Krčane.