Za konec SP še spust s Hrastnikovo in Žabjekom

Townsville, 10. septembra - Za konec svetovnega prvenstva v gorskem kolesarstvu v avstralskem Cairnsu so danes dirke v spustu. Od štiričlanske slovenske reprezentance se bosta zadnja po progi spustila Monika Hrastnik in Jure Žabjek, oba v članski konkurenci.

Gorski kolesar Jure Žabjek.

Najboljši slovenski rezultat v spustu v zgodovini SP ima v moški konkurenci Žiga Pandur, ki je bil v Andori pred dvema letoma 24. Žabjek ima sodeč po letošnji sezoni zelo velike možnosti, da dosežek klubskega kolega pri Unior Tools Teamu popravi; do zdaj je bil najboljši lani, ko je v Italiji končal na 30. mestu. Hrastnikova je bila ob debiju pred dvema letoma 18.

Oba Slovenca sta se v letošnji sezoni svetovnega pokala uveljavila med najhitrejšimi evropskimi tekmovalci. Hrastnikova je tri dirke končala v prvi deseterici, Žabjek je bil trikrat med prvo petnajsterico.