Slovenci Mep odprli z bronom

Tel Aviv, 28. junija - Plavalka kranjskega Triglava Tina Čelik je uvodni dan mladinskega evropskega prvenstva v Tel Avivu osvojila bron na 50 m prsno. Tara Vovk je bila v isti disciplini osma.

Gruzija, Tbilisi.
Plavalka Tina Čelik.

Kar 14-članska slovenska odprava je prvenstvo začela nadvse uspešno. Že prvi dan se je kar sedmerici mladih slovenskih plavalcev uspelo prebiti med najboljših 16. Mariborčanka Katja Fain je na 800 m prosto osvojila šesto mesto, četrtkov finale pa si je na 100 m prosto že priborila tudi Olimpijina Neža Klančar. V isti disciplini je bila slovenska mladinska rekorderka Janja Šegel iz Fužinarja 12.

V polfinalu je nastopil tudi Anže Ferš Eržen iz Ilirije in na 100 m hrbtno zasedel 12. mesto. Enako uvrstitev je na 400 m prosto dosegel Pirančan Marcel Primožič, Le tri stotinke sekunde je za slovenskim mladinskim rekordom in polfinalom na 50 m delfin zaostal Matjaž Rozman.