Dumoulin zmagovalec 100. kolesarske dirke po Italiji

Milano, 28. maja - Nizozemec Tom Dumoulin je zmagovalec 100. kolesarske dirke po Italiji, ki se je danes končala z vožnjo na čas iz Monze do Milana. Z 29,3 kilometra dolgo progo je najhitreje opravil Nizozemec Jos van Emden. Najboljši Slovenec v 21. etapi Gira je bil Jan Tratnik na devetem mestu.

Novo Mesto.
Kolesarji, kolesarstvo.

Dumoulin je postal tretji Nizozemec s skupno zmago na eni od treh tritedenskih dirk in prvi Nizozemec s končno zmago na Giru. Pred njim sta dirko po Franciji in Španiji dobila Joop Zoetemelk in Jan Janssen.

V današnjem kronometru je za Van Emdnom drugo mesto osvojil Dumoulin.

Jan Tratnik iz poljske ekipe CCC Sprandi Polkowice je bil z zaostankom 56 sekund v zadnji etapi deveti.

Slovenski junak Gira Jan Polanc, zmagovalec prve gorske etape na Etno, je dirko končal na 11. mestu, med mladimi kolesarji pa je bil četrti.