Desalle zmagal v Erneeju, Gajser brez nastopa

Pariz, 28. maja - Belgijec Clement Desalle je zmagovalec devete dirke svetovnega prvenstva v motokrosu. V francoskem Erneeju, kjer slovenski dirkač Tim Gajser zaradi posledic starih poškodb s prejšnjih dirk ni nastopil, je bil drugi Italijan Antonio Cairoli.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Svetovni prvak Gajser na današnji dirki zaradi posledic nedavnih poškodb ni dirkal. Iz njegove ekipe Honda Gariboldi so sporočili, da so se tako odločili zaradi njegove varnosti, saj še ni povsem okreval po padcih v Latviji in Nemčiji. V soboto je bil sicer 28. v kvalifikacijah, ki jih je zaradi bolečin končal predčasno.

Skupno se je zdaj Cairoli še utrdil na prvem mestu s 347 točkami, drugi je Paulin z 297 točkami, do danes tretjega Gajserja, ki ostaja pri 261 točkah, pa je zdaj prehitel še današnji zmagovalec Desalle z 289 točkami.

Naslednja dirka SP bo čez 14 dni v ruskem Orljonoku.