Žagar šesti v Daugavpilsu, popolno slavje Poljakov

Daugavpils, 27. maja - Slovenski speedwayist Matej Žagar je na dirki svetovnega prvenstva v Latviji osvojil šesto mesto. Zmagal je Poljak Piotr Pawlicki, ki je prvič slavil na najvišji ravni, na drugo in tretje mesto pa sta se na preizkušnji v Daugavpilsu uvrstila njegova rojaka Patryk Dudek in Maciej Janowski.

V skupnem seštevku SP po treh dirkah sezone je zdaj Žagar na 11. mestu z 21 točkami. Vodi Dudek z 38, drugi je Avstralec Jason Doyle s 37, tretji pa z enakim številom točk Šved Fredrik Lindgren.

Žagar je predtekmovanju zbral deset točk in se zanesljivo uvrstil v polfinale, kjer pa nato ni imel prave možnosti in je po slabšem startu končal na četrtem mestu ter ostal brez velikega finala.

Sezona serije Grand Prix, elitnega tekmovanja speedwayistov v SP, se bo nadaljevala čez 14 dni v Pragi.