Dumoulin predal rožnato majico Quintani

Val Gardena, 26. maja - Na kolesarski dirki po Italiji je po 19. etapi prišlo do spremembe v vodstvu. Tom Dumoulin je imel v etapi s ciljem na vzponu v Piancavallu obilo težav, tako da je zaostal za konkurenti in moral predati rožnato majico Kolumbijcu Nairu Quintani, ki ima zdaj 38 sekund prednosti pred Nizozemcem in 43 sekund pred Italijanom Vincenzom Nibalijem.

Brezovica pri Ljubljani.
Maraton Franja 2014.

Etapno zmago je sicer končno dočakal Španec Mikel Landa, ki je za minuto in 49 sekund premagal Portugalca Ruia Costo, tretje mesto je zasedel Francoz Pierre Rolland.

Najboljši Slovenec na dirki Jan Polanc se je spet odlično boril, bil dolgo časa v skupini favoritov, sredi zaključnega vzpona pa je popustil, za zmagovalcem zaostal deset minut in 47 sekund in zasedel 29. mesto. V skupnem seštevku pa je spet priboril eno mesto, zdaj je 12, za najboljšim zaostaja dobrih 14 minut.