Vsi Slovenci na sobotno tekmo, v kvalifikacijah najboljši Kubacki

Lahti, 24. februarja - Na sobotno posamično tekmo na srednji skakalnici na svetovnem prvenstvu v Lahtiju so se uvrstili vsi štirje slovenski skakalci. V kvalifikacijah je bil najboljši Cene Prevc na 15. mestu, skočil je 94 metrov, Jernej Damjan je osvojil 39., skočil je 86, 5 metra, neposredno pa sta bila na tekmo uvrščena Peter Prevc, ki je imel z 98,5 metra četrto daljavo dneva, in Domen Prevc, ki je pristal pri 88,5 metra. V kvalifikacijah je najboljši skok uspel Poljaku Davidu Kubackemu, ki je bil z 99 metri tudi najdaljši, s 129,2 točkami pa je slavil pred rojakom Piotrom Zylo in finskim veteranom Jannejem Ahonenom. Najdaljši skok pa je uspel vodilnemu v svetovnem pokalu Poljaku Kamilu Stochu, skočil je 103,5 metra, po doskoku pa se je prijel za desno koleno.