Hadalin v Wengnu s 15. mestom postavil izid kariere

Wengen, 15. januarja - Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Wengnu. Kristoffersen je vodil že po 1. vožnji. Edini slovenski predstavnik na tem klasičnem slalomu Štefan Hadalin je s 15. mestom postavil svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu. Svojo uvrstitev iz 1. vožnje je popravil za 12. mest.

Sora pri Medvodah.
Alpski smučar Štefan Hadalin.

Avstrijec Marcel Hirscher je v finalu pridobil dve mesti in je tekmo končal na drugem mestu. Kar deset mest je pridobil Nemec Felix Neureuther, 13. na prvi progi je tekmo končal na tretjem mestu.

Edini slovenski finalist Hadalin je bil po prvi vožnji 27., v finalu pa je za kar pet mest popravil svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu. Na prejšnjem slalomu v Adelbodnu je dosegel doslej najboljšo uvrstitev z 20. mestom.