Koukalovi zasledovanje, Gregorinova 39.

Östersund, 4. decembra - Lanska zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala Čehinja Gabriela Koukalova, ki je morala enkrat v kazenski krog, je zmagovalka 10-kilometrske zasledovalne biatlonske tekme v Östersundu na Švedskem. S progo je opravila v 31:43,3 minute in za 8,4 sekunde ugnala svetovno prvakinjo Nemko Lauro Dahlmeier, ki je zgrešila dvakrat.

Kaj pomeni dobro streljanje, je potrdila Italijanka Dorothea Wierer, ki je podrla vseh 20 tarč in z 19. napredovala na tretje mesto, v zadnjem krogu pa je bila nekaj časa celo druga, a je bila Dahlmeierjeva v zaključku v smučini hitrejša.

Edina slovenska predstavnica Teja Gregorin je bila vnovič nenatančna v strelskem delu tekme. Že na prvem postanku je zgrešila dvakrat, do konca pa nabrala šest kazenskih krogov ter z 32. nazadovala na 39. mesto.