Kline peti v Val d'Iseru, na vrhu Vikinga Jansrud in Svindal

Val d'Isere, 2. decembra - V francoskem Val d'Iseru se je z današnjim superveleslalomom za svetovni pokal alpskih smučarjev na progi Oreiller-Killy odprla sezona za specialiste v hitrih disciplinah.

Planica.
Alpski smučar Boštjan Kline.

Od Slovencev je bil prvi na startu Boštjan Kline, ki je s startno številko 4 odlično opravil nalogo ter je sezono začel s petim mestom, stopničke je zgrešil za le štiri stotinke.

Prvi superveleslalom v sezoni je bil povsem v znamenju Norvežanov. Dvojna zmaga je pripadla Vikingoma. Kjetilu Jansrudu, ki je slavil še 15 zmago v svetovnem pokalu, sedmo superveleslalomsko, drugi je bil veteran Aksel Lund Svindal, tretje mesto je pripadlo Italijanu Dominiku Parisu.

Na startu so bili še trije Slovenci. Še najbližje točkam je bil Martin Čater, ki je zaostal 1,98 sekunde za 32. mesto.