Boštjan Kline trenutno na izvrstnem petem mestu

Val d'Isere, 2. decembra - V francoskem Val d'Iseru se je z današnjim superveleslalomom za svetovni pokal alpskih smučarjev na progi Oreiller-Killy odprla sezona za specialiste v hitrih disciplinah. Od Slovencev je bil prvi na startu Boštjan Kline, ki je s startno številko 4 odlično opravil nalogo ter je trenutno, tekma še ni končana, na petem mestu.

Planica.
Alpski smučar Boštjan Kline.

Za Slovencem je startal veteran Aksel Lund Svindal, ki je bil hitrejši za 28 stotink sekunde. Klineta so nato za 45 stotink sekunde prehiteli še Norvežan Kjetil Jansrud, Italijan Dominik Paris je bil hitrejši le štiri stotinke, Švicar Carlo Janka pa je Slovenca ugnal za pičlo stotinko sekunde. Povsem na vrhu sta Norvežana Jansrud in Svindal, tretji je Paris.

Na startu so še trije Slovenci. Klemen Kosi ima številko 38, Martin Čater 42, Rok Perko pa bo startal s številko 60 med 75 smučarji na startu.