Brez Slovencev in Slovenk v izločilnih bojih v Lillehammerju

Lillehammer, 2. decembra - V Lillehammerju so se tekači na smučeh pomerili na drugem sprintu v drsalni tehniki v tej sezoni svetovnega pokala. V izločilnih bojih ne bo Slovencev, še najbližje jim je bila Katja Višnar na 35. mestu.

Najbližje uvrstitvi med prvo trideseterico, ki napreduje v izločilne boje, je bila Višnarjeva na 35. mestu, za uvrstitvijo v izločilne boje pa je zaostala za 1,4 sekunde. Še 23 stotink počasnejša je bila na 36. mestu Anamarija Lampič, druge slovenske tekačice so bile še bolj zadaj. Vesna Fabjan je bila 52. z zaostankom 13,51 sekunde, Alenka Čebašek je bila 55. in Lea Einfalt 74. med 77 nastopajočimi.

Med tekači je bil od slovenske dvojice znova hitrejši Miha Šimenc, ki je za 1,9 sekunde premagal reprezentančnega kolega Janeza Lampiča. Šimenc je zasedel 58., Lampič pa 66. mesto med 98 tekmovalci.