Hancock svetovni prvak, Žagar ostal brez osmerice za 2017

Melbourne, 22. oktobra - Na zadnji dirki sezone svetovnega prvenstva v speedwayu je v Melbournu slovenski dirkač Matej Žagar prišel do polfinala, a je tudi z novimi 11 točkami v skupnem seštevku sezone ostal brez želenega osmega mesta.

Krško.
Speedway.

Naslov svetovnega prvaka za sezono 2016 je osvojil ameriški veteran Greg Hancock, za katerega je to že četrta lovorika v karieri.

Današnjo zadnjo dirko sezone je dobil domačin Chris Holder pred Britancem Taiem Woffindnom in Poljakom Bartoszem Zmarzlikom, Žagar pa je bil na koncu šesti.

Žagar je danes lovil osmerico, ki ima neposredno zagotovljen nastop v SP tudi v naslednji sezoni. A nazadnje je bil slovenski prvak le za točko prekratek za uresničitev cilja. Niels Kristian Iversen je bil na koncu sezone osmi z 91, Žagar pa deveti z 90.