Dragić za slovo od starega leta nasul 26 točk

Los Angeles, 31. decembra - Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Phoenix Suns je v noči na torek v gosteh v Los Angelesu premagalo vodilno moštvo pacifiške skupine Clippers s 107:88. Za zmagovalce je znova blestel Goran Dragić, ki je bil s 26 točkami najboljši strelec ekipe.

Košarkar Goran Dragić.

Phoenix in slovenski organizator igre Dragić nadaljujeta s sijajnimi predstavami v letošnji sezoni. Dragić je v 32 minutah na parketu v derbiju najboljših dveh moštev pacifiške skupine poleg najboljšega izkupička v točkah soigralcem pomagal še z osmimi podajami, petimi ukradenimi žogami in skokom, ob metu iz igre 10:15. Dragića je trener Phoenixa Jeff Hornacek sicer zadnjo četrtino odpočil in ni poslal pod obroča.

Phoenix je z drugo zmago po vrsti in deseto na zadnjih 12 tekmah ter s statistiko 19 zmag in 11 porazov trdno na šestem mestu v zahodni konferenci lige NBA.