Sagmeistrova srebrna, štafeta bronasta v Mersinu

Mersin, 24. junija - Slovenska plavalka Mojca Sagmeister je na sredozemskih igrah v Mersinu z osebnim rekordom 2:00,96 osvojila srebrno kolajno na 200 metrov prosto.

Skupaj z Anjo Klinar, Špelo Bohinc in Tanjo Šmid pa je nato dobila še bron v štafetni preizkušnji na tej razdalji.

Sagmeistrova je imela danes naporen urnik, a tudi zelo uspešen dan. Že dopoldne je po zmagi v svoji predtekmovalni skupini napovedala visoko uvrstitev v finalu, kar je popoldne tudi uresničila. Premagala jo je le Italijanka Martina de Memme z 1:59,67.

Takoj po nastopu je mlada plavalka ravenskega Fužinarja odhitela še na štafetni nastop, tudi ta se je končal dobro za slovensko ekipo, ki je namreč osvojila bron s časom 8:16,34. Zlato medaljo so si priplavale Italijanke, srebrne so bile Španke.