Bjoergnova končno ugnala Kowalczykovo

Oberstdorf, 1. januarja - Norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen (27:16,0) je zmagovalka četrte tekme novoletne turneje Tour de Ski. Drugo mesto na 5 km klasično in 5 km prosto v Oberstdorfu je po fotofinišu osvojila Poljakinja Justyna Kowalczyk (1,6), tretja je bila Norvežanka Therese Johaug (1,8). Najboljša Slovenka je bila Barbara Jezeršek na 48. mestu (+2:37,3).

Kanada.
Norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen
Arhiv Xinhua/STA

Vesna Fabjan je zasedla 55. mesto (+3:30,4), Alenka Čebašek pa je bila 62. (+4:12,0). Katja Višnar na turneji ne nastopa več.

V moški konkurenci je zmagal Norvežan Petter Northug (50:27,3). Drugo mesto je po skiatlonu 10 km prosto in 10 km klasično osvojil Švicar Dario Cologna (+0,3), tretji pa je bil Rus Maksim Vjalegžanin (+0,6).

Jutri bo na turneji prost dan, ta se bo nadaljevala v torek v Dobiaccu. Moški bodo nastopili na 5 km klasično, ženske pa na 3 kilometre v klasični tehniki.