Mazejeva druga v Münchnu

München, 2. januarja - Slovenska alpska smučarka Tina Maze je danes na tekmi svetovnega pokala v paralelnem slalomu v Münchnu osvojila drugo mesto. Najboljša slovenska smučarka je v finalu morala priznati premoč Švedinji Marii Pietilae Holmner. Tretja je bila Avstrijka Elisabeth Görgl. Pri moških je zmago slavil Hrvat Ivica Kostelić, ki je v finalu premagal Francoza Juliena Lizerouxa, tretji je bil Američan Bode Miller.

Ljubljana, Generali.
Alpska smučarka Tina Maze.

Dolgo je kazalo, da bo Mazejeva dosegla jubilejno deseto zmago v svetovnem pokalu. Črnjanka je vse do finala vozila zelo zanesljivo in njene tekmice niso imele možnosti v boju z njo. Šele v finalu je Švedinja v drugi vožnji privozila na cilj s 47 stotinkami prednosti. Mazejevi je v tolažbo ostalo drugo mesto, 80 točk svetovnega pokala ter nenazadnje 30.000 od skupno 100.000 švicarskih frankov nagradnega sklada.

V skupnem seštevku je pri ženskah vrh ostal nespremenjen, vodi Maria Riesch pred Lindsey Vonn. Tina Maze je zdaj četrta s 453 točkami.