Svendsen prepričljivo, ekipni uspeh Slovencev

Östersund, 2. decembra - Zmagovalec biatlonskega svetovnega pokala 2009/10 Norvežan Emil Hegle Svendsen je prepričljivo startal tudi v novo sezono. Na 20-kilometrski tekmi v Östersundu je kljub dvema zgrešenima streloma za 19,9 sekunde ugnal legendarnega rojaka Oleja Einarja Bjoerndalna. Tretji je bil Francoz Martin Fourcade.

Velik ekipni uspeh je s trojico tekmovalcev med deseterico zabeležila tudi Slovenija. S šestim mestom se je najvišje zavihtel Klemen Bauer, novinec v slovenski vrsti Jakov Fak je z izjemnim tekaškim dosežkom zabeležil svojo najvišjo uvrstitev v svetovnem pokalu - osmo mesto, izkušeni Janez Marič pa je bil deveti. Četrti slovenski tekmovalec Peter Dokl je bil daleč od točk svetovnega pokala na 84. mestu. Ekipno so bili od Slovencev boljši le Norvežani.

V petek se bodo v Östersundu v sprintu na 7,5 km pomerila dekleta.