Houston presenetil Dallas

Dallas, 1. januarja - Silvestrski večer je postregel tudi s petimi obračuni severnoameriške košarkarske lige NBA. Za malo presenečenje je v teksaškem derbiju poskrbel Houston, ki je v gosteh ugnal vodilno ekipo zahoda Dallas s 97:94. Junak v dresu Houstona je bil Aaron Brooks, ki je Dallasu nasul kar 30 točk, prvič v karieri pa je na tekmi lige NBA zadel tudi šest metov za tri točke. Na drugi strani sta bila najboljša Jason Terry in Shawn Marion z 20 oziroma 16 točkami, manjkal pa je predvsem delež Nemca Dirka Nowitzkija, ki se je ustavil pri vsega 11 točkah.

Tekma je bila praktično odločena že v tretji četrtini, ko so gostje povedli za 14, Dallas se je nato spet približal. Vse je kazalo, da je Brooks 1:35 minute pred koncem s košem za 89:95 odločil tekmo, a je Dallas 44 sekund pred koncem znižal na 94:97, v končnici pa ekipi nista znali zadeti nasprotnega koša.

Ostali izidi: Detroit Pistons - Chicago Bulls 87:98, Miami Heat - San Antonio Spurs 78:108, Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 87:86 in L.A. Clippers - Philadelphia 76ers 104:88. Slovenski košarkar Primož Brezec pa spet ni dobil priložnosti za igro v dresu Philadelphie.