Vse novice dneva

šport 15.7.2018 19:29

Šutejeva in Horvatova na DP v Celju potrdili dobri formi

Tina Šutej (Kladivar) je drugi dan odprtega atletskega prvenstva Slovenije v Celju zmagala v skoku s palico (4,30 m) in pred evropskim prvenstvom, ki bo v Berlinu med 7. in 12. avgustom, potrdila dobro formo. Slednje je storila tudi Anita Horvat (Velenje) in sobotni zmagi na "njeni" razdalji 400 m dodala dan pozneje še prvo mesto na 200 m (23,64).

šport 15.7.2018 18:55

Francija drugič v zgodovini svetovni nogometni prvak

V finalu svetovnega nogometnega prvenstva je Francija v Moskvi s 4:2 (2:1) premagala Hrvaško. To je zanjo drugi naslov, Hrvaška pa je že samo z uvrstitvijo v finale dosegla svoj največji uspeh v zgodovini.

šport 15.7.2018 18:07

Đoković še četrtič slavil v Wimbledonu

Teniški igralec Novak Đoković je zmagovalec turnirja v Wimbledonu. V All England Clubu je slavil še četrtič in bero grand slamov povečal na 13. Srb je za zmago v finalu s 6:2, 6:2 in 7:6 (3) nadigral Južnoafričana Kevina Andersona. "To je sveto mesto za tenis, zato je zmaga res zelo posebna," je po zmagi dejal Đoković.

svet 15.7.2018 17:47

Trump EU označil za sovražnico

Ameriški predsednik Donald Trump, ki je že poletel s Škotske proti Helsinkom, kjer se bo v ponedeljek sestal z ruskim kolegom Vladimirjem Putinom, je EU v danes objavljenem intervjuju označil za sovražno. Razlog vidi v trgovinskih odnosih med stranema, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Slovenija 15.7.2018 17:22

Janša preklical vabilo na pogovore o sestavi koalicije

Predsednik SDS Janez Janša je predsednikom parlamentarnih strank sporočil, da do nadaljnjega preklicuje svoje vabilo za pogovore o sestavi koalicije. Za preklic vabila se je odločil po tistem, ko je šesterica strank pod okriljem predsednika LMŠ Marjana Šarca v soboto v veliki meri uskladila vsebino koalicijske pogodbe.

šport 15.7.2018 17:03

Degenkolbu prestižna zmaga v Roubaixu, Roglič obdržal stik z najboljšimi

Nemec John Degenkolb, kolesar ekipe Trek-Segafredo, je zmagovalec prestižne in zelo zahtevne devete etape dirke po Franciji, ki se je po 156,5 kilometra končala v Roubaixu. Na tlakovanih odsekih se je odlično znašel tudi slovenski up Primož Roglič iz moštva LottoNL-Jumbo, ki je do cilja prišel v skupini s favoriti na 26. mestu.

šport 15.7.2018 14:48

Marquez spet zmagal na Sachsenringu

Španec Marc Marquez (Honda) je zmagovalec motociklistične dirke za VN Nemčije na Sachsenringu v elitnem razredu motoGP. Drugo mesto na deveti postaji sezone je osvojil Italijan Valentino Rossi (Yamaha), tretji je bil njegov moštveni sotekmovalec Španec Maverick Vinales.

Slovenija 15.7.2018 10:23

Na cestah in mejnih prehodih že gneča in zastoji

Da se številni dopustniki tudi danes odpravljajo proti morju ali pa se vračajo s počitnic, je opaziti na cestah in mejnih prehodih, kjer nastajajo zastoji. Vozniki za prestop meje s Hrvaško čakajo na mejnih prehodih Dobovec, Gruškovje, Starod in Jelšane, za vstop v državo pa na Gruškovju in Dragonji.

šport 15.7.2018 7:30

Pacquiao pri 39 letih zaustavil Matthyssa

Filipinska boksarska legenda Manny Pacquiao je v dvoboju za naslov svetovnega prvaka v velterski kategoriji WBA pri 39 letih zaustavil svetovnega prvaka, Argentinca Lucasa Matthyssa. Pacquiao se je otresel let in v Kuala Lumpurju zmagal v 7. rundi - to je za Filipinca prva tako imenovana "predčasna" zmaga po letu 2009, skupno pa že 60. v karieri.

Slovenija 15.7.2018 0:42

Šarec po maratonskih koalicijskih pogajanjih zadovoljen, a koalicije še nima

Kar enajst ur so trajala sobotna koalicijska pogajanja, ki jih vodi predsednik LMŠ Marjan Šarec. Po sestanku s predsedniki SD, SMC, NSi, DeSUS in SAB je bil z izplenom zadovoljen, saj je vsebina koalicijske pogodbe v večji meri usklajena. Kot je dejal, ima občutek, da bi se tudi NSi lahko odločila za interni referendum o vstopu v koalicijo.