Vse novice dneva

šport 20.8.2017 17:59

Gajser zmagovalec dirke na Švedskem

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva za VN Švedske v Uddevalli v razredu MXGP. Svetovni prvak je na Švedskem zmagal v prvi vožnji in bil drugi v drugi, kar je bilo skupno dovolj za zmago na dirki, tretji v tej sezoni po Mehiki in Argentini.

šport 20.8.2017 14:57

Gajser dobil prvo vožnjo na Švedskem

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec prve vožnje dirke svetovnega prvenstva za VN Švedske v Uddevalli v razredu MXGP. Svetovni prvak je na Švedskem za 25 novih točk v SP ugnal Nizozemca Jeffreyja Herlingsa in Francoza Gautierja Paulina.

šport 20.8.2017 14:21

Tänak slavil na reliju v Nemčiji

Estonec Ott Tänak (Ford) je zmagovalec relija za svetovno prvenstvo v Nemčiji. Drugo mesto je s 16 sekundami zaostanka osvojil Norvežan Andreas Mikkelsen (Citroen), tretji pa je bil svetovni prvak Francoz Sebastien Ogier (Ford) s 30 sekundami zaostanka.

Slovenija 20.8.2017 12:47

Bolnišnice v pripravi lastnih normativov, opozarjajo na nedorečenost projekta

Bolnišnice morajo same oblikovati normative za nekatere svoje dejavnosti. Nekatere bolnišnice so to že storile ali pa jih še pripravljajo. A v bolnišnicah opozarjajo na zapletenost in odprta vprašanja pri sistemu variabilnega nagrajevanja zdravstvenega kadra ter na to, da še niso prejeli potrebnih podatkov od ZZZS in NIJZ.

svet 20.8.2017 12:18

V Barceloni z mašo obeležili spomin na žrtve terorističnih napadov

V baziliki Sagrada Familia v Barceloni so danes z mašo obeležili spomin na 14 žrtev dveh terorističnih napadov v minulem tednu. Maše so se udeležili tudi španski kralj Filipe in kraljica Letizia ter premier Mariano Rajoy in predsednik katalonske avtonomne skupnosti Carles Puigdemont, poročajo tuje tiskovne agencije.

šport 20.8.2017 11:33

Maribor šest tednov brez Luke Zahovića

Nogometaš Maribora Luka Zahović, ki se je poškodoval na sinočnji prvenstveni tekmi proti Krškemu, s 3:2 so zmagali Mariborčani, bo dalj časa odsoten z igrišč. Zahović, sin športnega direktorja ekipe Zlatka Zahovića, je pri padcu v prvem polčasu utrpel zlom ključnice, zaradi operacije, ki je potrebna, pa bo z igrišč odsoten vsaj šest tednov.

svet 20.8.2017 9:53

Hrvaško Istro prizadelo močno neurje

Hrvaško Istro je v soboto zvečer prizadelo močno neurje s sunki vetra celo do 130 kilometrov na uro. Veter je lomil drevesa, več se jih je podrlo tudi na lokalne ceste. Najhuje je bilo na cesti od Novigrada do Brtonigle, navaja hrvaški portal Istramet.

šport 20.8.2017 8:23

Grčija na eurobasket brez Antetokounmpa

Trenutno najboljši grški košarkar Giannis Antetokounmpo je v soboto odpovedal nastop na letošnjem evropskem prvenstvu, ki bo na sporedu med 31. avgustom in 17. septembrom, grška košarkarska zveza pa je njegovo odpoved pripisala njegovim delodajalcem pri severnoameriški ekipi NBA Milwaukee Bucks.

svet 20.8.2017 8:21