Vse novice dneva

šport 19.5.2019 22:43

CSKA Moskva osmič evropski prvak v košarki

Košarkarji CSKA Moskve so v finalu zaključnega turnirja evrolige v Vitorii premagali Efes Anadolu z 91:83 (29:20, 44:42, 68:62). Za Ruse je to osmi evropski naslov, četrti v tem tisočletju.

šport 19.5.2019 21:53

Tim Gajser zmagovalec dirke za VN Portugalske

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec dirke za veliko nagrado Portugalske v Aguedi v razredu MXGP. Gajser je preizkušnjo za svetovno prvenstvo končal z zmagama v prvi in drugi vožnji. V prvi je bil drugi Italijan Antonio Cairoli in tretji Švicar Arnaud Tonus, enak vrstni red je bil tudi v drugi vožnji.

šport 19.5.2019 21:08

Peta tekma sezone, peta zmaga Janje Garnbret, Mia Krampl do prvih stopničk

Janja Garnbret ostaja nepremagljiva tudi po letošnjem Münchnu. Garnbretova je zmagala tudi na peti tekmi sezone svetovnega pokala v balvanskem plezanju. Nov uspeh Garnbretove je dopolnila Mia Krampl, ki je v svojem prvem finalu s tretjim mestom osvojila premierne stopničke. Anže Peharc in Katja Kadić sta v finalu osvojila peto oziroma šesto mesto.

šport 19.5.2019 18:53

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec dirke za veliko nagrado Portugalske v Aguedi. Gajser je preizkušnjo za svetovno prvenstvo končal z zmagama v prvi in drugi vožnji. V prvi je bil drugi Italijan Antonio Cairoli in tretji Arnaud Tonus, enak vrstni red je bil tudi v drugi vožnji.

šport 19.5.2019 18:42

Vedenejeva v Bakuju sedma s kiji

Naturalizirana Rusinja Jekaterina Vedenejeva, ki od jeseni brani slovenske barve, je na 35. evropskem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Bakuju dosegla zgodovinski uspeh za svojo novo domovino. V današnjem finalu elitne osmerice s kiji je z oceno 20,300 točke zasedla sedmo mesto.

šport 19.5.2019 18:36

München Schubertu, Peharc peti

Slovenski športni plezalec Anže Peharc je osvojil peto mesto v finalu predzadnje tekme svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Münchnu. Zmagal je Avstrijec Jakob Schubert, drugo mesto je pripadlo Čehu Adamu Ondri, tretji je bil domači predstavnik Jan Hojer.

šport 19.5.2019 17:41

Roglič zmagovalec drugega kronometra v San Marinu

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je zmagovalec devete etape dirke po Italiji, 34,8 kilometra dolgega kronometra, ki se je končal v San Marinu. "Rogla" je prikolesaril do druge etapne zmage na letošnjem Giru, najboljši je bil že na uvodni vožnji na čas. V skupnem seštevku je napredoval na drugo mesto.

svet 19.5.2019 17:40

Najmanj 17 ranjenih v napadu na avtobus s turisti v Kairu

V egiptovski prestolnici Kairo je danes v bližini avtobusa s turisti eksplodirala eksplozivna naprava, pri čemer je bilo ranjenih najmanj 17 ljudi, poročajo tuje tiskovne agencije. Po navedbah televizije Al Jazeera je eksplozija odjeknila v bližini Velikega egiptovskega muzeja.

šport 19.5.2019 17:13

šport 19.5.2019 16:00

Slovenija 19.5.2019 15:41

Šarec: Dogajanje v Avstriji je notranjepolitična tema

Premier Marjan Šarec dogajanja v Avstriji, ki jo pretresa korupcijska afera, ne želi komentirati. Gre za notranjepolitično temo, ki jo mora rešiti avstrijska politika ter avstrijske volivke in volivci, so za STA danes pojasnili v kabinetu predsednika vlade.

Slovenija 19.5.2019 13:12

Cerar ob dogajanju v Avstriji: Skrajno desne stranke grožnja demokraciji

Skrajno desne stranke, ki rušijo temeljne pridobitve Evropske unije, kot so svoboda medijev, vladavina prava in demokratičnega odločanja, so grožnja evropski demokraciji, je po aferi in posledičnem odstopu avstrijskega podkanclerja iz vrst svobodnjakov Heinz-Christiana Stracheja danes tvitnil zunanji minister Miro Cerar.

gospodarstvo 19.5.2019 11:11

Analiza: Slovenija z najslabšim osnutkom energetsko-podnebnega načrta

Izmed 28 osnutkov nacionalnih energetskih in podnebnih načrtov, ki so jih morale države članice EU do začetka leta poslati v Bruselj, je najslabše pripravljen prav slovenski. Manjka mu ambicioznosti in kredibilnosti ter jasna pot do ogljične nevtralnosti pred letom 2050, ugotavlja poročilo fundacije European Climate Foundation.

svet 19.5.2019 9:37

Mayeva napovedala vložitev smelega predloga za brexit

Britanska premierka Theresa May je danes napovedala vložitev "smelega predloga zakona" o brexitu na junijsko parlamentarno glasovanje. Predlog bo najverjetneje vseboval nove ukrepe za varovanje delavskih pravic, za prihodnje carinske odnose z unijo in uporabo tehnologije, s katero bi se izognili mejnemu nadzoru med Veliko Britanijo in Irsko.

gospodarstvo 19.5.2019 9:00

Boeing priznal napako na simulatorjih za letalo 737 max

Ameriški proizvajalec letal Boeing je v soboto priznal, da so morali na simulatorjih za trening pilotov letal boeing 737 max odpraviti napake v programski opremi. Po navedbah francoske tiskovne agencije AFP pa v družbi, kjer se po dveh tragičnih nesrečah letal tega tipa soočajo s številnimi kritikami, niso pojasnili, kdaj se je to zgodilo.

svet 19.5.2019 8:34

Savdska Arabija zaradi napetosti v regiji sklicala izredni zasedanji

Savdska Arabija je zaradi naraščanja napetosti v regiji v soboto sklicala izredni zasedanji Arabske lige in Sveta za sodelovanje v Zalivu, poroča savdska tiskovna agencija SPA. Kralj Salman je voditelje držav iz regije povabil na srečanji na vrhu, ki bosta 30. maja v Meki, dodaja francoska tiskovna agencija AFP.

svet kultura 19.5.2019 1:43

Na Evroviziji v Tel Avivu zmagala Nizozemska, Slovenija na 13. mestu

Na 64. tekmovanju za pesem Evrovizije v izraelskem Tel Avivu je zmagala Nizozemska, ki je s pevcem Duncanom Laurenceom tudi veljala za letošnjega favorita. Žirije in gledalce po Evropi je prepričal z osebnoizpovedno pesmijo Arcade. Slovenija se je z Zalo Kralj in Gašperjem Šantlom ter pesmijo Sebi uvrstila na 13. mesto.

šport 19.5.2019 0:30

Efes Anadolu prvič ali CSKA Moskva osmič?

V finalu zaključnega turnirja košarkarske evrolige v Vitorii se bosta ob 20.30 pomerila istanbulski Anadolu Efes, ki je v polfinalu presenetljivo premagal Fenerbahče, ter CSKA iz Moskve, ki je bila v izenačeni tekmi boljša od branilca naslova Real Madrida. Turki se bodo potegovali za prvi naslov v zgodovini kluba, Rusi pa za osmega.

Vedenejeva danes na EP med elitno osmerico

Naturalizirana Rusinja Jekaterina Vedenejeva, ki od jeseni brani slovenske barve, je na 35. evropskem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Bakuju dosegla zgodovinski uspeh za svojo novo domovino. V kvalifikacijskem mnogoboju - štejejo tri najboljše sestave - je imela deseti dosežek, pri kijih pa se je s sedmo oceno prebila v finale najboljše osmerice.

svet 19.5.2019 0:30

Avstrijski predsednik in kancler danes o nadaljnjih korakih po korupcijski aferi

Avstrijski predsednik Alexander Van der Bellen in kancler Sebastian Kurz se bosta danes sestala na pogovorih o nadaljnjih korakih, potem ko se je kancler odločil, da bodo šli Avstrijci na predčasne volitve. Za to se je odločil zaradi korupcijskega škandala, v katerega se je zapletel zdaj že nekdanji podkancler Heinz-Christian Strache.

Slovenija 19.5.2019 0:30

Na taboru NSi v Slovenskih goricah pričakujejo več kot 2000 ljudi

Člani in simpatizerji NSi se bodo danes srečali na tradicionalnem strankinem taboru, ki bo letos potekal v Sveti Trojici v Slovenskih goricah. Na taboru pričakujejo več kot 2000 ljudi, potekal pa bo predvsem v znamenju kampanje pred volitvami v Evropski parlament.