Britanci pripravljeni izpustiti iranski tanker

Britanski zunanji minister Jeremy Hunt je danes svojemu iranskemu kolegu Mohamedu Džavadu Zarifu povedal, da bodo iranski tanker, ki so ga minuli teden zasegle gibraltarske oblasti, izpustili, če bo Teheran zagotovil, da ne bo šel v Sirijo, s čimer bi kršil sankcije EU.

šport 13.7.2019 18:07

De Gendtu beg in etapna zmaga, Alaphilippe znova v rumenem

Belgijski specialist za pobege Thomas De Gendt je zmagovalec osme etape kolesarske dirke po Franciji. Po 200 kilometrih v Saint-Etiennu je drugo mesto osvojil Francoz Thibaut Pinot, njegov rojak Julian Alaphilippe je bil tretji in prevzel rumeno majico vodilnega.

šport 13.7.2019 17:06

Hrvat srebrn na finalu svetovnega pokala v Rotterdamu

Najboljši slovenski veslač Rajko Hrvat je na finalu svetovnega pokala v Rotterdamu osvojil srebrno odličje. Ugnal ga je le Avstralec Sean Murphy, bron pa je osvojil Irec Gary O'Donovan, ki je začel najhitreje, a po četrtini proge začel popuščati.

šport 13.7.2019 13:38

Janja Garnbret prvič v svetovnem pokalu v težavnosti brez finala

Janja Garnbret se prvič od leta 2015, od kar nastopa med članicami na tekmah najvišje mednarodne ravni, ni uvrstila v finale tekme svetovnega pokala v težavnosti. Tekmovanje v Chamonixu je sklenila na devetem mestu tik pod najboljšo osmerico. Edina slovenska predstavnica v finalu bo Lučka Rakovec s petim dosežkom polfinala.

Slovenija 13.7.2019 13:35

V Trstu obeležili 99. obletnico požiga Narodnega doma

V Trstu je danes potekala slovesnost ob 99. letnici požiga Narodnega doma, ki se je je udeležil tudi predsednik republike Borut Pahor. Zamejski Slovenci so s slovesnostjo izkazali navezanost na poslopje, ki ga je fašistični režim leta 1920 uničil in s tem zadal hud udarec njihovemu bogatemu življenju in razvejani dejavnosti.

šport 13.7.2019 0:30

Serena Williams lovi mejnik Margaret Court

Osrednje igrišče v All England Clubu bo danes prizorišče zaključnega dejanja v ženski posamični konkurenci. Za končno zmago na najbolj slovitem teniškem turnirju na svetu v Wimbledonu se bosta pomerili Američanka Serena Williams in Romunka Simona Halep.

Danes začetek nogometnega DP

Slovenski nogometni prvoligaši bodo danes začeli 29. sezono državnega prvenstva. V prvi ligi Telekom Slovenije 2019/20 bo znova deset klubov, med katerimi bo naslov prvaka branil Maribor, ki je skupaj z Olimpijo in tudi Domžalami znova glavni favorit za končno slavje. Novinca sta ljubljanski Bravo in sežanski tabor.

Slovenija 13.7.2019 0:30