Vse novice dneva

šport 14.7.2019 20:56

Novak Đoković po novem pravilu petič osvojil Wimbledon

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je že petič v karieri osvojil teniški turnir v Wimbledonu ter 16. turnir za grand slam. V finalu je 32-letni Srb ugnal pet let starejšega Švicarja Rogerja Federerja s 7:6 (5), 1:6, 7:6 (4), 4:6 in 13:12, saj je bil peti niz odigran po novem pravilu tie-breaka pri izidu 12:12.

šport 14.7.2019 20:45

Čeh zlat v finalu na EP za mlajše člane, Zupinova peta

Dvajsetletni Kristjan Čeh je na atletskem evropskem prvenstvu za mlajše člane, ki se je končalo v Gavleju na Švedskem, osvojil zlato medaljo v metu diska z novim državnim rekordom za to kategorijo (63,82 m). Agata Zupin je v finalu na 400 m ovire zasedla peto mesto s časom 56,97 sekunde.

šport 14.7.2019 20:23

Tratnik deveto etapo dirke po Franciji končal na tretjem mestu

Slovenski kolesar Jan Tratnik je deveto etapo dirke po Franciji končal na tretjem mestu. Kolesar Bahrain-Meride je bil celo v boju za etapno zmago, a mu je na koncu za preboj na sam vrh malce zmanjkalo. Etapo je dobil Južnoafričan Daryl Impey (Mitchelton-Scott), ki je v ciljnem sprintu premagal Belgijca Tiejsa Benoota (Lotto-Soudal).

svet 14.7.2019 17:57

Francoski državni praznik letos v znamenju vojaškega sodelovanja v EU

V Parizu so danes z vojaško parado obeležili padec Bastilje leta 1789, ki je bil uvod v francosko revolucijo. Parada, v kateri so poleg francoske sodelovale vojske več drugih držav EU, je bila v znamenju evropskega vojaškega sodelovanja. Francoskemu predsedniku Emmanuelu Macronu se je pridružilo več voditeljev EU. Po paradi so izbruhnili protesti.

Slovenija 14.7.2019 9:43

Na cestah povečan promet, na mejnih prehodih že zastoji

Kot je običajno ob poletnih koncih tedna, je tudi danes na slovenskih cestah povečan promet, na mejnih prehodih pa že nastajajo zastoji. Trenutno je najdaljša čakalna doba za osebna vozila na mejnem prehodu Gruškovje, kjer potniki za izstop iz Slovenije čakajo do ene ure, zastoj med Podlehnikom in mejnim prehodom pa je dolg 3,5 kilometra.

svet 14.7.2019 8:23

Tropska nevihta Barry dosegla obalo Louisiane

Potem ko se je tropska nevihta Barry v soboto okrepila v orkan prve stopnje, je ponoči dosegla obalo ameriške zvezne države Louisiana, kjer pa se je njena moč znova zmanjšala na stopnjo tropske nevihte. Vseeno je povzročila precej škode; zaprto je letališče v New Orleansu, več deset tisoč odjemalcev je brez elektrike, več tisoč ljudi so evakuirali.

šport 14.7.2019 0:30

Federer in Đoković za naslov v Wimbledonu

Danes bo 15. uri se bosta v finalu teniškega grand slama v Wimbledonu pomerila Švicar Roger Federer in Srb Novak Đoković. Federer bo lovil deveti naslov najboljšega na sveti travi, branilec lanske zmage Đoković pa petega.