Vse novice dneva

šport 23.9.2017 22:42

Žagarjev neverjetni scenarij za zmago v Stockholmu

Slovenski speedwayist Matej Žagar je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v švedskem Stockholmu. Za peto zmago v karieri je v velikem finalu premagal Poljaka Bartosza Zmarzlika in Avstralca Jasona Doyla.

šport 23.9.2017 21:52

Žagar dobil dirko v Stockholmu

šport 23.9.2017 20:18

Tudi dvojici Janžič - Kozjek in Petriču zlato na balinarskem SP

Slovenija je na svetovnem prvenstvu v balinanju v Maroku danes osvojila tri zlate medalje. Potem ko je bil najboljši že Davor Janžič v natančnem zbijanju, sta uspeh zvečer dopolnila še Janžič in Jure Kozjek v dvojicah ter Anže Petrič v hitrostnem zbijanju.

šport 23.9.2017 19:01

Miha Tavčar svetovni prvak v maratonski vožnji dvovpreg

Na svetovnem prvenstvu v vožnji dvovpreg v Kobilarni Lipica so danes vozili maratonsko vožnjo, v kateri se je najbolje odrezal slovenski voznik Miha Tavčar. Ob trdem treningu v zadnjih mesecih je po tihem pričakoval medaljo, vendar si je ni upal napovedati. Vsekakor pa je to največji slovenski uspeh v tem športu doslej.

svet 23.9.2017 18:27

CTBTO: Potres v Severni Koreji verjetno popotresni sunek

Pri današnjem potresu v Severni Koreji je najverjetneje šlo za popotresni sunek, ki je bil "posledica predhodnega dogodka", je dejal izvršni sekretar Mednarodne organizacije za popolno prepoved jedrskih poskusov (CTBTO) Lassina Zerbo. Potres z magnitudo 3,4 je pred tem sprožil ugibanja, da je šlo morda za nov poskus Severne Koreje.

svet 23.9.2017 17:22

Mehiko stresel nov silovit potres

Mehiko je zgolj štiri dni po silovitem potresu, ki je zahteval okoli 300 življenj, stresel nov potres z magnitudo 6,1. Žarišče potresa je bilo v zvezni državi Oaxaca na jugu Mehike, je sporočil mehiški seizmološki inštitut. V prestolnici Ciudad de Mexico, ki leži več sto kilometrov od žarišča, so sprožili potresni alarm.

šport 23.9.2017 17:02

Vinales s prvega mesta, Rossi s tretjega v Alcanizu

Dirkači elitnega razreda motoGP so v soboto opravili kvalifikacije za nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v španskem Alcanizu. Prvo mesto si je privozil domačin Maverick Vinales (Yamaha), nekoliko presenetljivo pa je na visokem tretjem mestu končal njegov moštveni sotekmovalec Valentino Rossi, ki se je uspešno vrnil kljub nedavni poškodbi.

šport 23.9.2017 16:24

Davor Janžič balinarski svetovni prvak

Slovenski balinar Davor Janžič je v finalu natančnega zbijanja na svetovnem prvenstvu v Maroku poskrbel za prvo zlato medaljo za slovenski tabor. Za naslov prvaka je premagal tri konkurente iz Hrvaške, Peruja in Črne gore in osvojil prvo mesto.

svet 23.9.2017 14:00

V Severni Koreji zabeležili potres, ki bi lahko bil posledica eksplozije

Kitajski seizmologi so danes zabeležili potres z magnitudo 3,4 v Severni Koreji, pri čemer bi lahko po ocenah strokovnjakov šlo za posledico eksplozije. Potres so zabeležili nekaj deset kilometrov od kraja, kjer je Pjongjang v začetku septembra izvedel šesti jedrski poskus.

svet 23.9.2017 11:05

Iran preizkusil novo raketo srednjega dosega

Iranske oblasti so danes sporočile, da so uspešno preizkusile novo raketo srednjega dosega, poročajo tuje tiskovne agencije. Teheran se je za raketni preizkus odločil kljub svarilom ameriškega predsednika Donalda Trumpa, da bo razdrl mednarodni jedrski sporazum z Iranom iz leta 2015.

šport 23.9.2017 10:18

Mezgec s podporo motivirane peterice v bergenski boj za čim višja mesta

V nedeljo se bo s cestno dirko končalo kolesarsko svetovno prvenstvu v Bergnu na Norveškem, na 276 kilometrov dolgi preizkušnji pa imajo visoke ambicije tudi Slovenci. Luka Mezgec bo kapetan šestčlanske zasedbe, na poti do cilja pa bo imel podporo motiviranih Primoža Rogliča, Jana Tratnika, Jana Polanca, Mateja Mohoriča in Luke Pibernika.

Slovenija 23.9.2017 8:31

Dražbe najdenih predmetov odslej na Fursu

V skladu s spremenjenim pravilnikom o postopku z najdenimi stvarmi bo odslej javne dražbe najdenih predmetov namesto policije izvajala Finančna uprava RS (Furs). Prva dražba na novi lokaciji bo v začetku oktobra. Kupiti bo mogoče največ koles, izklicne cene zanje pa ne presegajo 20 evrov.

kultura 23.9.2017 5:00

V Tolminu danes odprtje Dnevov evropske kulturne dediščine

V Tolminu bo danes potekal celodnevni program ob odprtju Dnevov evropske kulturne dediščine (DEKD), letos posvečenih temi Voda - od mita do arhitekture. Slavnostno odprtje bo ob 11. uri v parku za Kinogledališčem in Tolminskim muzejem, sledilo bo odprtje razstave Gornje Posočje 1945-1947 v Tolminskem muzeju. DEKD se bodo sklenili 30. septembra.

Na oder ljubljanske Drame se vračajo Cankarjevi Hlapci

Na velikem odru ljubljanske Drame bo nocoj premiera nove uprizoritve skorajda ponarodelih Hlapcev Ivana Cankarja. Režijo so zaupali Janezu Pipanu, ki se je spopadel z velikim izzivom, saj tekst po obsegu zahteva skoraj celotno igralsko zasedbo Drame. Spraševal pa se je tudi, kako danes brati Cankarjevo dramo, ne da bi jo dobesedno aktualizirali.

šport 23.9.2017 0:30

Predzadnji dan SP v Bergnu rezerviran za mladince in članice

Predzadnji dan kolesarskega svetovnega prvenstva v norveškem Bergnu se bodo v svoje boje podali mladinci ter članice. Mladinci stavijo na Nika Čemažarja, članice Polona Batagelj, Urša Pintar in Špela Kern pa obljubljajo boj do zadnjega metra, čeprav je proga za kolesarke težka in dolga.

gospodarstvo 23.9.2017 0:30