Vse novice dneva

šport 12.5.2019 19:44

Tänak zmagovalec relija v Čilu

Estonec Ott Tänak (Toyota) je zmagovalec relija v Čilu, šeste letošnje dirke svetovnega prvenstva. Na preizkušnji v okolici Conceptiona je za 23 sekund premagal branilca naslova Francoza Sebastiena Ogierja (Citroen), tretji je bil še en Francoz Sebastien Loeb (Hyundai).

šport 12.5.2019 19:30

City s prepričljivo zmago do naslova v Angliji

V angleški nogometni premier league so danes odigrali zadnji 38. krog sezone 2018/2019, ki je potrdil šesti naslov za Manchester City. Ta je pred drugim Liverpoolom v napetem zaključku prvenstva ohranil točko prednosti, saj sta oba kluba v zadnjem krogu zmagala, in ubranil lanski naslov.

šport 12.5.2019 18:46

Velenškova bronasta v Bakuju, Apotekarjevi peto mesto

Judoistka Anamari Velenšek je na grand slamu v Bakuju osvojila bronasto kolajno v kategoriji nad 78 kilogramov. V odločilnem dvoboju je po dobri polovici borbe z iponom premagala 26-letno Francozinjo Anne M Baire, že pred tem pa je po vsega desetih sekundah dosegla tudi vazari.

šport 12.5.2019 18:35

Ackermann dobil sprint druge etape, Roglič ostaja v rožnatem

Drugo etapo kolesarske dirke po Italiji od Bologne do Fucecchie, dolgo 205 km, je v ciljnem sprintu dobil član Bore Hansgrohe Nemec Pascal Ackermann. Slovenec Primož Roglič (Jumbo-Visma), ki je na uvodu najbolje opravil s sobotnim kronometrom, je drugo etapo zaključil z glavnino in ostaja vodilni kolesar 102. dirke po Italiji.

Gorenje Velenje - Krka 24:20 (10:8)

Rokometaši velenjskega Gorenja so letošnji zmagovalci zaključnega turnirja za pokal Slovenije, potem ko je na današnji finalni tekmi v Novem mestu premagala Krko s 24:20 (10:8). V tekmi za tretje mesto je bila Celje Pivovarna Laško boljša od Sviša iz Ivančne Gorice s 35:30 (16:14).

šport 12.5.2019 18:03

Cairoli zmagovalec Mantove, Gajser šesti

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v razredu MXGP v Mantovi zasedel šesto mesto, potem ko je bil v prvi vožnji deseti, v drugi pa šesti. Zmagal je Italijan Antonio Cairoli, ki je tako še povečal vodstvo v SP.

šport 12.5.2019 16:57

Hamiltonu dirka v Barceloni in vodstvo v SP

Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Barceloni. Na peti letošnji dirki je dosegel tretjo zmago, uspeh Mercedesa pa je potrdil Finec Valtteri Bottas z drugim mestom. Tretji je bil Nizozemec Max Verstappen (Red Bull).

Slovenija 12.5.2019 11:56

Slovenska vojska za varovanje južne meje dodatno angažirala 35 pripadnikov

Slovenska vojska (SV) je na zaprosilo policije že poslala okrepitev na južno mejo, ima pa tudi pripravljene enote, da lahko vsak trenutek okrepi prisotnost, je v soboto ob robu slovesnosti v Topolšici dejal obrambni minister Karl Erjavec. Kot so pojasnili v SV, so za sodelovanje pri varovanju južne meje v soboto dodatno angažirali 35 pripadnikov.

šport 12.5.2019 7:18

Morski psi v finalu zahodne konference povedli z 1:0 v zmagah

Hokejisti moštva San Jose Sharks so na prvi tekmi finala zahodne konference končnice severnoameriške lige NHL izkoristili prednost domače dvorane in gostujoče moštvo St. Louis Blues premagali s 6:3 ter v seriji na štiri zmage povedli z 1:0 v zmagah.

šport 12.5.2019 0:30

Velenjčani in Novomeščani za pokalno zmago

Dvorana Marof v Novem mestu bo danes ob 17. uri prizorišče moške finalne rokometne tekme za pokal Slovenije. Po sobotnih razburljivih polfinalnih obračunih so si finalni nastop zagotovili velenjski in novomeški rokometaši. Prvi so premagali papirnate favorite iz Celja z 29:27 (18:12), drugi pa lokalne tekmece iz Ivančne Gorice s 24:20 (12:10).