Zadnje novice

šport 22:00

Ničla za Rusijo, visoki zmagi za Finsko in Kanado

V Rusiji se je s prvimi štirimi tekmami začelo letošnje svetovno prvenstvo v hokeju. Za domače z razočaranjem, ko so morali v Moskvi priznati premoč Češki z 0:3. Finska je zanesljivo s 6:2 premagala Belorusijo, Švedska šele po podaljšku z 2:1 Latvijo, v severnoameriškem obračunu pa so Kanadčani premagali ZDA s 5:1.

šport 21:59

Celjanke z novo suvereno zmago do zaključne žogice

Košarkarice Athlete Celja so le še zmago oddaljene od 12. naslova državnih prvakinj. Suvereno so dobile tudi drugo tekmo finala te sezone, potem ko so Triglav v kranjski dvorani na Planini ugnale z 78:54. Prvo zaključno žogico bodo imele v ponedeljek, ob 18. uri, v Celju.

šport 21:44

Halepova in Cibulkova v finalu Madrida

V finalu ženskega teniškega turnirja v Madridu se bosta pomerili Dominika Cibulkova in Simona Halep. Slovakinja je na svoj 27. rojstni dan s 6:1 in 6:1 nadigrala neizkušeno ameriško kvalifikantko Louiso Chirico, Romunka, sedma igralka sveta, pa je bila za svoj prvi finale v letu boljša od nekdanje zmagovalke US opna Avstralke Samanthe Stosur.

Slovenija 21:29

Na območju občine Vuzenica moški padel z višine in umrl

V Šentjanžu nad Dravčami v občini Vuzenica je nekaj pred 19. uro moški pri opravljanju kmečkih opravil padel z višine. Na kraj nesreče so prišli tamkajšnji gasilci, ki so do prihoda reševalcev Zdravstveno-reševalnega centra Koroške poškodovanca oživljali. Moški je kljub temu umrl, piše na spletnih straneh Uprave RS za zaščito in reševanje.

šport 21:26

Đuriću še druga kolajna na Portugalskem

Slovenski plavalec Darko Đurić je na evropskem prvenstvu za invalide na Portugalskem osvojil še drugo kolajno. Potem ko je bil v nedeljo, 1. maja srebrn na 100 metrov prosto, je tokrat na še enkrat daljši razdalji v istem slogu s časom 3:08,38 zasedel tretje mesto.