Jelen deveti na Češkem, Everts in Smets že svetovna prvaka

Karlovy Vary, 31. avgusta - Najboljši motokrosisti so se v češkem Loketu predzadnjič v sezoni pomerili za točke svetovnega prvenstva. Nastopili so tudi trije slovenski predstavniki, najbolje se je odrezal Roman Jelen (Honda), ki je v razredu open osvojil deveto mesto, do dveh točk pa se je prebil tudi Sašo Kragelj (Yamaha) z 19. mestom. Jaka Može za 24. mesto tokrat ni prejel nobene točke. Kragelj je nastopil tudi v razredu Motokros GP, kjer pa s 26. mestom ni osvojil novih točk. Belgijec Stefan Everts (Yamaha) si je zagotovil letošnjo šesto zaporedno dvojno zmago, saj je bil najboljši v razredih do 125 ccm in Motokros GP. V razredu do 650 ccm pa je bil najhitrejši njegov rojak Joel Smets (KTM). Že dirko pred koncem sta si naslova svetovnih prvakov zagotovila Smets (open) ter Everts (MTX GP), boj za lovoriko je odprt le še v najšibkejšem razredu.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 3.114 znakov (brez presledkov) oziroma 610 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov