Nose drugi v Švici

Zug, 31. avgusta - Zadnja, peta etapa kolesarske dirke za VN Tella v Švici ni povzročila sprememb v skupnem seštevku. V skupinskem sprintu je bil še drugič najhitrejši Rus Boris Špilevski, s tretjim mestom pa se je izkazal slovenski reprezentant Matic Strgar. Skupni zmagovalec dirke je postal Rus Vladimir Gusev, ki si je predvsem po zaslugi kronometra privozil minuto in sekundo prednosti pred slovenskim junakom Tomažom Nosetom. Janez Brajkovič je zasedel 15. (+9:56), Matej Mugerli 27. (+19:46), Matic Strgar 35. (+23:31) in Jure Kocjan, 12. v zadnji etapi, 63. mesto (+52:34). Slovenci so se na dirki svetovnega pokala izkazali tudi v drugih razvrstitvah. Brajkovič je bil drugi v razvrstitvi letečih ciljev, Nose tretji v razvrstitvi gorskih ciljev in po točkah, ekipno pa so bili četrti.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 858 znakov (brez presledkov) oziroma 179 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov