Igor Majcen drugi na Ohridu

Ohrid, 31. avgusta - Igor Majcen je na sedmi letošnji tekmi za svetovni pokal v maratonskem plavanju ponovil dosežek iz prejšnjega tedna in še enkrat zasedel drugo mesto. Na 30 kilometrov dolgi progi na Ohridskem jezeru je s časom 5 ur 37 minut in 37 sekund zaostal le za vodilnim v skupnem seštevku svetovnega pokala Bolgarom Petrom Stojčevim (5:36,19), tretji pa je v cilj z osmimi minutami zaostanka priplaval Francoz Stephane Gomez (5:44,34). Le 9 sekund je od tretjega mesta ločilo našega drugega predstavnika Jureta Bučarja (5:44,53), ki je osvojil šesto mesto, še mesto slabši pa je bil svetovni prvak Rus Jurij Kudinov (5:48,15). V ženski konkurenci dvojno nemško zmagoslavje. Zmagala je Angela Maurer pred Britto Kamrau, tretja pa je bila Rusinja Natalija Pankina.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 256 znakov (brez presledkov) oziroma 46 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov