Cerar: Slovenska telovadca sodita v sam svetovni vrh

Ljubljana, 27. avgusta - Dan po vrnitvi iz 37. svetovnega prvenstva v moški in ženski športni gimnastiki v Anaheimu so se je člani slovenske delegacije zbrali na novinarski konferenci. "Čeprav se računsko ni vse izšlo po naših željah, sta tako Mitja Petkovšek kot Aljaž Pegan s svojimi nastopi dokazala, da sodita v sam svetovni vrh," je ob tem dejal legendarni slovenski telovadec Miroslav Cerar. Mitja Petkovšek se je na SP prebil vse do finala najboljše osmerice na svetu, tudi v finalnem nastopu sestavo izvedel zelo dobro, a hkrati z manjšim preprijemom glavnemu sodniku na tem orodju Američanu Georgeu Backsteadu omogočil, da mu ta zniža izhodiščno oceno. Na veliko presenečenje številnih gimnastičnih strokovnjakov ter več kot osemtisočglave množice oboževalcev tega športa v Arrowhead Pondu se je to res zgodilo in slovenski as je z oceno 9,562 končal na osmem mestu. Tudi Aljaž Pegan je na svojem paradnem orodju drogu, kjer je sicer vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala, ciljal vsaj na finalni nastop. Vendar se mu je kljub temu, da sta se pred odhodom na SP s trenerjem Jožetom Mešlom najbolj posvetila prav seskoku, ki je že večkrat odločal o finalistih, ta v kvalifikacijah ponesrečil. Izgubil je dragoceni dve desetinki točke, ki bi ga zlahka pripeljali do finala, na koncu pa je z oceno 9,500 tekmovanje na drogu končal na 24. mestu.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 2.611 znakov (brez presledkov) oziroma 533 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov