Mutoli zlato v enem od petih pet kompletov odličij četrtega dne SP

Atene, 26. avgusta - Maria de Lourdes Mutola iz Mozambika je četrti dan svetovnega prvenstva (SP) v atletiki v Parizu po pričakovanju osvojila zlato na 800 m (1:59,89), tretje na dosedanjih SP. Olimpijska zmagovalka in branilka naslova je bila brez prave konkurence, saj evropska prvakinja in svetovna dvoranska rekorderka Jolanda Čeplak ni nastopila zaradi poškodbe, olimpijska in dosedanja svetovna podprvakinja Avstrijka Stephanie Graf pa se je ranila s črepinjo in je odpovedala nastop tik pred finalom. V troskoku je naslov ubranila Rusinja Tatjana Lebedeva (15,18), v metu diska je bil prvi olimpijski zmagovalec Litvanec Virgilius Alekna (69,69), na 3000 m zapreke je bil najboljši Shaheen Saif Saaeed iz Katarja (8:04,39), na 400 m pa Američan Jerome Young (44,50). Po polovici deseteroboja presenetljivo vodi Kazahstanec Dmitrij Karpov (4599 točk).

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 3.729 znakov (brez presledkov) oziroma 756 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov