Otteyjeva in Langerholčeva v polfinalu na SP

Pariz, 23. avgusta - V popoldanskih nastopih prvega dne devetega svetovnega prvenstva (SP) v atletiki v Parizu si je Merlene Ottey (Mass Ljubljana) s tretjim mestom (11,31) v drugi četrtfinalni skupini zagotovila nedeljski nastop v polfinalu. Uspešna je bila tudi Škofjeločanka Brigita Langerholc (Triglav), ki se je uvrstila v polfinale na 800 m (2:01,55), kjer je Slovenija ostala brez največje adutinje za odličja zaradi poškodbe Jolande Čeplak že dan pred tekmo, olimpijska in svetovna prvakinja Maria Mutola iz Mozambika, ki je slavila v skupini Langerholčeve (2:00,81), pa brez največje tekmice. Na 3000 m zapreke je Boštjan Buč (Velenje) v B skupini zasedel peto mesto (8:22,89) in bil skupno 17., finale pa je zgrešil le za eno mesto in 22 stotink. Rožle Prezelj (Trigav Kranj) je v kvalifikacijah skoka v višino v A skupini zasedel zadnje, 15. mesto in izpadel. Na 10.000 m med 28 tekmovalkami teče še evropska prvakinja v krosu Helena Javornik (Zreče).