Hauptman za konec osmi, skupno 20.

Amsterdam, 23. avgusta - Olimpijski prvak v kronometru Rus Vjačeslav Jekimov je zmagovalec kolesarske dirke po Nizozemski. Kolesar US Postala je tudi po zadnji, 213 kilometra dolgi šesti etapi ohranil prednost pred zasledovalci, na drugo mesto pa se je z etapno zmago prebil Avstralec Bradley McGee, ki je za Rusom zaostal 25 sekund. Še devet sekund več je zaostal tretjeuvrščeni Ukrajinec Sergej Gončar. Edini slovenski predstavnik Andrej Hauptman je v zadnji etapi zasedel osmo mesto, v sprintu prve zasledovalne skupine, ki je za šesterico (McGee, Freire, Florencio, Gončar, Boogerd, Jekimov) zaostala 26 sekund, je bil drugi. V skupnem seštevku se je uvrstil na 20. mesto, za zmagovalcem je zaostal dve minuti in 20 sekund. Vzpon forme je Kranjčan dokazal tudi z razvrstitvijo po točkah, v kateri je zasedel deveto mesto (zmagal je Nemec Erik Zabel).