Petkovšek v finalu, polom Belorusov in Grkov

Anaheim, 18. avgusta - Po končanih moških kvalifikacijah na 37. svetovnem prvenstvu v moški in ženski športni gimnastiki v Anaheimu je postalo jasno, da se je slovenski as na bradlji Mitja Petkovšek s četrto oceno (9,650) uvrstil v nedeljski finalni nastop. "Zadovoljen sem, saj sem dobro telovadil. Če bom v nedeljo prikazal še popoln seskok, se bom lahko boril za kolajne," meni Petkovšek. Manj sreče je imel Aljaž Pegan na drogu, kjer se mu je ponesrečil seskok in ocena 9,500 je bila za finale premalo. Ekipno so v vodstvu domačini, ki so bili po vajah na konju z ročaji sicer komaj deseti, a so se iz nastopa v nastop tudi s pomočjo preveč radodarnih sodnikov prebili vse do vrha. Japonci, ki so v ZDA že na treningih pokazali, da so odlično pripravljeni so končali na drugem mestu, kljub temu pa z visokih 227,046 točke veljajo za prijetno presenečenje prvenstva. Prvi zvezdnik ekipe je Naoja Cukahara, vodilni po kvalifikacijskem mnogoboju, sin še bolj slavnega Micue, ki je izumil znameniti in zelo pogosti skok cukahara.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 3.796 znakov (brez presledkov) oziroma 761 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov