Pavasovič in Mazi v vodstvu

Bled, 7. avgusta - Na Bledu so odigrali peto od predvidenih devetih krogov na šahovskem državnem prvenstvu Slovenije. V prvi polovici turnirja sta največ pokazala velemojster Duško Pavasovič in mednarodni mojster iz Kranja Leon Mazi, ki sta v petih krogih oddala le po polovico točke. V petem krogu je Pavasovič premagal mednarodnega mojstra Igorja Jelena, Leon Mazi pa je s črnimi figurami premagal mladega Novogoričana Jureta Boriška. Nekdanji slovenski prvak mednarodni mojster Aljoša Grosar je bil boljši od ljubljanskega študenta Mateja Guida, v novogoriškem derbiju Jane Krivec in Ane Srebrnič pa je zmagala izkušenejša Krivčeva. Slednja je s to zmago zasledovalkam pobegnila za celo točko in ima lepe možnosti, da osvoji DP in prvo nagrado 150.000 tolarjev.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 617 znakov (brez presledkov) oziroma 135 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov