Cuapio zmagovalec etape, Evansu roza majica, Murn 58.

Pescara, 29. maja - Mehiški kolesar Julio Perez Cuapio (Ceramiche Panaria) je zmagovalec 16. etape kolesarske dirke Po Italiji od Conegliana do Corvare. Za etapo, dolgo 163 kilometrov in zaradi štirih gorskih ciljev imenovano tudi kraljevska, je potreboval 4 ure, 54 minut in 54 sekund. Drugo mesto je osvojil Italijan Paolo Salvodelli (Index-Alexia), ki je zostal 53 sekund, tretje pa njegov rojak Dario Frigo (Tacconi Sport), ki je bil še dve sekundi slabši. Nemec Jens Heppner (Telekom) je v skupnem seštevku po desetih dneh mesto vodilnega izgubil, roza majico pa je zdaj oblekel Avstralec Cadel Evans (Mapei-Quick step), ki je bil tokrat sedmi (+0:58). Od slovenskih predstavnikov se je najbolje odrezal Uroš Murn (Trentini), ki je bil z zaostankom 13 minut in 50 sekund 58.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 2.172 znakov (brez presledkov) oziroma 426 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov