Svibnu zmaga in 60 točk UCI

München, 20. maja - Slovenski kolesar nemškega moštva Neurnberger Sašo Sviben je dosegel svojo prvo zmago v letošnji sezoni. Najhitrejši je bil na 77. krožni dirki Hainleite v Erfurtu, na kateri je v sprintu za nekaj centimetrov premagal Danca Lennija Kristensena, z 22 sekundnim zaostankom pa je tretje mesto zasedel Italijan Raffaele Ferrara. Sviben, ki očitno prihaja v vrhunsko formo (minuli teden je dirko miru zaključil na 14. mestu), je osvojil 60 točk Mednarodne kolesarske zveze (UCI) in ima velike možnosti, da se na naslednji lestvici UCI kot tretji Slovenec za Andrejem Hauptmanom in Tadejem Valjavcem uvrsti med najboljših 200 kolesarjev (trenutno je na 223. mestu). Poleg točk je 28-letni tekmovalec iz Prebolda v roke dobil 2795 evrov, ki pa jih bo moral razdeliti z moštvenimi kolegi.